Op. Dr. Aysun Laçin


op-dr-aysun-guney-lacinOp. Dr. Aysun Laçin
 1965 yılında Denizli’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Denizli’de, Tıp eğitimini 1983 –1989 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladıktan sonra. Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasınıHaseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde almıştır. 1998 – 2003 yılları arasında Denizli Erpa Tüp Bebek Merkezi’nde ve 2004 – 2007 yılları arasında İstanbul Memorial Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde görev yapmıştır.

2007-2008 yıllarında Medical Park Bahçelievler Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde çalışmış ve Şubat 2008’den itibaren Medicana Sağlık Grubuna geçmiştir.Halen Medicana International Beylikdüzü Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaktadır.

[divider]

Prof. Dr. Selman Laçin

doc-dr-selman-lacin1964 Ankara doğumlu olan Dr. Selman Laçin ilk ve orta öğrenimini Ankara ve İstanbul’da tamamladıktan sonra 1988 yılında GATA Tıp Fakültesinden mezun olmuş ve 1996’da İzmir, Dokuz Eylül Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’ndan uzmanlığını almıştır. Yardımcı Doçent olarak başladığı Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde 2002 yılında Doçent olan Dr. Selman Laçin İsveç Karolinska Enstitüsü Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde, Tel-Aviv Üniversitesi Yardımla Üreme Teknikleri ve Tüp Bebek Merkezinde ve Ankara GATA Tüp Bebek Merkezinde değişik sürelerde çalışmalarda bulunmuştur.
Yurt dışı ve yurt içi bilimsel dergilerde yayınlanmış 80 adet makalesi ve çok sayıda bilimsel tebliği ve 4 adet kitap yazımında bilimsel katkısı bulunan Dr. Selman Laçin 2004 – 2007 yılları arasında İstanbul Memorial Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde çalışmıştır. 2007 – 2008 yıllarında İstanbul Medical Park Bahçelievler Hastanesi Tüp Bebek Merkezini kurarak sorumluluğunu yürütmüştür. Şubat 2008’de Medicana Sağlık Grubuna geçmiş ve Medicana International / Beylikdüzü Hastanesi Tüp Bebek Merkezini kurmuştur.
Yurt içinde ve dışında değişik mesleki ve sosyal kuruluşların üyesi olan Dr. Selman Laçin’in temel ilgi alanları Hormonal Bozukluklar, İnfertilite, Tüp Bebek ve Jinekolojik Endoskopik (Laparoskopik ve Histeroskopik) Cerrahidir.
2018 yılında İstanbul Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Profesör ünvanı alan Dr. Selman Laçin halen aynı Üniversite’de Öğretim Üyesi olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmekte ve aynı zamanda Medicana International Beylikdüzü Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nin sorumluluğunu yürütmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Dr. Selman Laçin evli ve iki çocuk babasıdır.

9 Yorum

 • elif

  Merhana biz asilama yaptrmak istyoruz esimin sperm sayisi 5000 ne kadara yapilir ve ilk8nde tutami bununla ilgili bilgi istyorum yardimci olurdaniz cok seviniriz

  • Dr. Aysun Laçin

   Elif Hanım,
   Merhaba…
   Sperm sayısı 5000 ise aşılama değil tüp bebek tedavisi yaptırmalısınız, bu değerler tedavi için yetersizdir .
   İyi şanslar

   Op.Dr. Aysun Laçin
   Özel Medicana International İstanbul Hastanesi
   Tüp Bebek Merkezi
   0 212 867 79 18

 • Öznur

  Merhaba aysun hanim biz 20 gün önce tup bebek koyuldu ama olmadı tek yumurta döllenmiş ti.sonuç negatif çıktı. Sizden yardım almak istiyoruz iyi çalışmalar.

  • Dr. Aysun Laçin

   Merhaba Öznur Hanım,
   Sonuç için üzüldüm , tüm evraklarla beraber merkezimize başvurursanız
   sevinirim, detaylı olarak görüşürüz.
   Koordinatörümüz Gülden Hanım sizi arayacak ve randevunuzu oluşturacaktır.
   İyi günler , görüşmek üzere…

   Op. Dr. Aysun Laçin
   Kadın Hast. ve Doğum Uzmanı
   Medicana International İstanbul Hastanesi
   Tüp Bebek Merkezi
   0 212 867 79 18
   Beylikdüzü – İstanbul

 • Ga**

  Merhaba Aysun Hanım,
  Biz bir yıllak evliyiz.30 yaşındayım bende problem olmadığı soylendı zaten ama eşim sol testis opere olmuş yıllar önce.Önceden dondurulmuş kaliteli spermleri mevcut.Sizce bizde aşılama yaptırabilirmiyiz ?
  bide biz il dışından gelicez sürekli ,bu işlemin maliyeti fazlamı ?

 • hilal dogan

  Ben bes yıllık evliyim yumurta tembelligim var tüberküloz geçirdim eşim bir yıl önce varikosel ameliyatı oldum tup bebek denemek istiyorum ama tup bebek yapılır tutmazsa tekrardan deniyomusunuz yumurta dondurma yapiyomusunuz

  • Dr. Aysun Laçin

   Hanımefendi,
   Bir yıl içinde 4 kere tüp bebek yaptırabiliyorsunuz yani ilk denemeniz
   olumsuz olursa tekrar deneme şansınız vardır.
   Dondurma işlemi de yapılmaktadır.
   İyi şanslar

   Op. Dr. Aysun Laçin
   Kadın Hast. ve Doğum Uzmanı
   Medicana International İstanbul Hastanesi
   Tüp Bebek Merkezi
   0 212 867 79 18
   Beylikdüzü – İstanbul

 • gülcan

  Merhaba esimin sper sayisi hareketli % 20 ilk asilama tutmadi. Bu yuzdelikle tutma orani ne kadar.

  • Dr. Aysun Laçin

   Gülcan Hanım;
   Merhabalar.. eşinizin sperm hareket oranları oldukça düşük ..bence tüp bebek ( mikroenjeksiyon ) işlemini denemelisiniz..

   Saygılarımla

   …………………………………………………………………………………………………………………..

   Doç. Dr. Selman Laçin
   Kadın Hast. ve Doğum Uzmanı
   Medicana International İstanbul Hastanesi
   Tüp Bebek Merkezi Başkanı
   Beylikdüzü – İstanbul

   http://www.selmanlacin.com

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.